Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Uudised Eelseisvad üritused Lisainfo - Põltsamaa rallikross

E-post

Üritus 

Põltsamaa rallikross
Pealkiri:
Põltsamaa rallikross
Millal:
14.08.2010 12.00 h
Kus:
Piiroja rallikrossirada - Põltsamaa vald
Kategooria:
Üritused

Kirjeldus

Sellel 1140 m pikkusel paesõelmetega kaetud rajal on sõidetud ka kahel eelmisel hooajal. Lai (18–20 m) võistlusrada pakub piisavalt kohti möödasõitudeks, nii et pealtvaatajatel on võimalus näha palju põnevaid võistlussituatsioone.

Piiroja rallikrossirada on kodurajaks praeguseks ajaks Eesti rallikrossisarja sõitjaterohkema klubi Yellow Racing võistlejaile. Selles klubis sõidavad 2007. aasta juunioride ja 2008. aasta standardklassi meister Sten Karuks, 2008. aasta juunioride klassi meister Janno Õis, 2007. ja 2008. aasta juunioride klassis pronksi pälvinud Arvo Kask ning mulluse hooaja kolmanda tulemusega lõpetanud Sander Roosimaa. Samuti on rallikrossirajale naasnud vahepeal autorallis end proovile pannud Rainer Kens. Noorteklassis sõidab selles klubis oma esimesel hooajal mitmel etapil esikohti võitnud Alvar Kuusik ja loodetavasti teeb oma debüütsõidu Piirojal Põltsamaa klubi uus noor sõitja Sander Miljand. Klubi ridadesse kuulub ka Pärnumaa võistleja Ivo Uutar.Põltsamaa rallikrossietapid on olnud nii osalejate- kui ka publikurohked. Küllap meelitab sõitjaid Põltsamaa etapile osalema ka juba traditsiooniks saanud rikkalik auhinnalaud. Korraldajate sõnul ei taheta tänavugi ses osas järeleandmisi teha.

"Hakkasime juba varakult selle nimel tööd tegema, et saaksime nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele parimat pakkuda," rääkis Põltsamaa Tehnikaspordiklubi esindaja Hillar Kalam. "Käisime klubirahvaga juuli keskel Soomes Kouvolas rallikrossi Euroopa meistrivõistluste etappi vaatamas ja seda eelkõige eesmärgil õppida suurvõistluste korraldajatelt mõndagi kasulikku. Loomulikult ei saa Euroopa meistrivõistluste korraldust üks ühele Eesti meistrivõistluste etapi korraldamisega võrrelda, kuid saime mitmeid uusi ideid ja püüame neid nüüd ka oma võistlustel rakendada. Nägime, kuidas mitu tuhat inimest (Kouvola etappi jälgis kolmel päeval kokku 13 500 pealtvaatajat - toim.) sõitjatele kaasa elas ja ilusate manöövrite peale aplodeeris. Küll oleks tore, kui ka Eestis tuleks rohkem autospordihuvilisi rallikrossi vaatama."

Kalam jätkas: "Euroopas on rallikrossivõistlustel alati kümneid tuhandeid pealtvaatajaid ja me ei näe põhjust, miks Eestis seda põnevat autospordiala ei võiks sama palju inimesi vaatamas olla."

"Kouvolas pakuti lisaks rallikrossile muudki meelelahutust, sest seal on tavaks tulla võistlusele ikka terveks päevaks ja kogu perega. Sama tahame ka meie sel korral teha," märkis Kalam.

Nii püütaksegi Põltsamaa etapil pealtvaatajatele pakkuda lisaks autospordielamusele muud põnevat. Sõiduvoorude vaheajal saab kaasa elada murutraktorite võidukihutamisele. Murutraktoritega saab vigursõitu ka ise pärast proovida. Samas saab sõita ATVdega, proovida täpsuslaskmist jm. Kohal on tünni- ja treilersaunad. Pakutakse süüa ja juua.

Et üritusele kaasa võetud pere pisemad igavust ei tunneks, on neile eraldi lastelinnak batuutide ja muu lastele meelepärasega. 50-kroonise pileti ostnute vahel loositakse välja suitsusiga, ka saab 5 õnnelikku piletiomanikku auhinnaks sõidu ralliautos kaassõitjana. Alla 12-aastased lapsed pääsevad võistlusi vaata tasuta.

"Et piirkonna elanikel oleks mugav Põltsamaalt mõned kilomeetrid eemal asuvale rajale võistlusi jälgima tulla, paneme käima tasuta bussi. See alustab sõite kell 11 ja rajale saab sõita linnast iga poole tunni järel," lausus Kalam.

Võistlusele eelneval õhtul on Piirojale oodatud rallikrossisõitjad koos oma meeskondadega, et veeta üheskoos üks tore õhtupoolik. "Tahame osalejaile pakkuda võimalust koos rahulikus õhkkonnas meeldivalt aega veeta ja ka rohkem tuttavaks saada. Õhtu juurde kuulub ka mõnekümneminutiline koolitus, kus anname lühikese ülevaate Soomes Kouvolas toimunud võistluselt, tuletame veidi meelde võistlusmäärustikku. Kavas on ka mitmed lõbusad sportlikud jõukatsumised, näiteks võistlus mehhaanikutele," kõneles Hillar Kalam.

Ametlikul võistluspäeval, 14. augustil algavad võistlussõidud kell 12.

Toimumiskoht

Koht:
Piiroja rallikrossirada   -   Koduleht
Küla / Tänav:
Piiroja
Vald / Linn:
Põltsamaa vald
Riik:
Riik: ee

Kirjeldus

Kirjeldust pole
Eelseisvad üritused
<<  November 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused