Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Pajusi vald

Pajusi vald

Saekaater aitab metsamaterjali väärindada

Pajusi vallas tegutseva OÜ Paalakalda üks olulisemaid tegevussuundi on metsa majandamine. Selleks, et oma metsadest saadavat puitu mitte ümarmaterjalina, vaid saematerjaliks väärindatult müüa, soetas firma endale 2012. aasta suvel Leader-toetuse abil lintsaekaatri koos terituspingi ja räsaseadmega.

Loe lisa...

 

Hobutreiler võimaldab võistlustel käia

Omaaegses Pajusi kolhoosis oli ratsasport heal järjel. Nüüd on Pajusi kandi noortel taas võimalik seda ala harrastada, sest Loopre külas tegutseb Loopre-Lepiku ratsatalu, kus on olemas hobused, treener ja välimaneež. Et 2013. aasta aprillis soetati hobuste transportimiseks treiler, saavad ratsutamishuvilised nüüd ka võistlustel käia.

Loe lisa...

 

Kui juba koos käia, siis selleks, et õppida

Vägaris on päris palju käsitööhuvilisi ning neil on ühte kortermajja sisse seatud õdusa külakeskuse näol ka koht, kus koos käia. Ent kui juba koos käia, siis tuleks ka vana ja läbiproovitu kõrvale midagi uut õppida, arvasid Vägari käsitöönaised ja nii käivitatigi kohaliku külaseltsi ehk MTÜ Vägari eestvõttel käsitöö õpitoad. Käsitöötarkust kutsuti jagama Põltsamaal tegutseva Käsiteokoja perenaised Katre Arula ja Kersti Pook.

Loe lisa...

 

Uued rõivad tegid tantsurühma poole nooremaks

Rahvatantsijate esinemisrõivad ja -jalatsid saavad, pehmelt öeldes vett ja vilet. Loomulik on, et särgid kuluvad rohkest pesemisest viledaks, seelikud lähevad topiliseks ja kingatallad auklikuks. Ajapikku tuleb igasse rühma ka uusi tantsijaid, kellele kollektiivist lahkunute rõivad selga ei pruugi sobida. Ka Pajusi segarahvatantsurühma Kaljaan hakkasid eeltoodud põhjustel kummitama rõiva- ja jalatsimure ning nii tuligi komplekte uuendama hakata. Täiskomplekte kõigile tantsijatele siiski vaja polnud, sest osa kümme aastat tagasi tellitud esemetest kõlbas veel edukalt pruukida.

Loe lisa...

 

Pajusi vald talletab oma ajalugu

Pajusi vallale omavalitsusliku staatuse andmise 20. aastapäevaks ilmus 2011. aasta detsembris Pajusi valla lähiajaloost kõnelev raamat „Läbi paeselt halli argipäeva II”. Eelmine sama pealkirjaga raamat ilmus viis aastat varem valla 15. sünnipäevaks.

Loe lisa...

 

Loopre-Lepikul valmis ratsamaneež

Pajusi vallas Loopre külas Loopre-Lepiku talus avati 2012. aasta oktoobris väliratsamaneež, kuhu on oodatud treenima eelkõige kohalikud noored.

Loe lisa...