Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Pajusi vald

Pajusi vald

Küüslaugusaak säilitab tänu jahutusseadmetele hea kvaliteedi

Kui kodus sätib perenaine sibula- ja küüslauguvanikud sinna, kus need pliidisoojusest osa saavad, siis suuremad küüslaugutootjad peavad oma saaki hoopis mõne miinuskraadi juures hoidma. Rohke eeterlike õlide sisaldus ei lase maitseviljal sellise temperatuuri käes külmuda, samas säilib hästi maitsevilja kvaliteet. Pajusi vallas Uuevälja külas tegutsev OÜ Nord Garlic soetaski endale 2013. aastal Leader-toetuse abil küüslauguhoidla jahutusseadmed.

Loe lisa...

 

Uued korpustarud tegid mesiniku töö lihtsamaks

Mesindus on Eestimaal pikkade traditsioonidega, ent see ei tähenda, et siinsed mesinikud kõiges vanas ja traditsioonilises liialt kinni oleksid. Paljud mesinikud on näiteks varem valdavalt kasutusel olnud lamavtarud ammu korpustarude vastu vahetanud. Need koosnevad põhikorpusest, millele vastavalt vajadusele tõstetakse peale üha uusi meekorpusi: kui ühes kärjed täis saavad, pannakse peale järgmine jne. Lõpuks koguneb korpusi ülestikku kümmekond ning tarud hakkavad meenutama tornelamuid. Lamavtarudes niimoodi meeruumi juurde tekitada pole võimalik.

Loe lisa...

 

Loopre-Lepikul omandati ratsutamistarkusi

Suviti käivad lapsed ikka laagris. Pajusi vallas Loopre-Lepiku talus 2014. aasta augustis toimunud laager oli üsna eriline: see oli nimelt ratsutamislaager.

Loe lisa...

 

Küla häbiplekist ehteks

Pajusi rahvas ei saa kurta kooskäimiskohtade puuduse üle: kohalikus mõisahoones tegutseb rahvamaja, mõisakompleksi kuuluvasse kunagisse pargivahimajja on aga rajatud külamaja. Kui rahvamajas toimuvad suuremad peod, kontserdid ja teatrietendused ning käivad koos taidlusringid, siis väiksemas ringis koosistumiseks, koosolekute pidamiseks ning kohvikuõhtute ja koolituste korraldamiseks sobib paremini külamaja.

Loe lisa...

 

Väärtuslikule hoonele uus elu

Pajusi vallas tegutseva OÜ Paalakalda põhitegevuseks on metsa majandamine, ent ajendatuna firma omaniku Lembit Paali ajaloohuvist on osaühing ära ostnud ka paar Pajusi mõisa kompleksi kuuluvat muinsuskaitsealust hoonet, sealhulgas ait-kuivati. Selle kordategemisele aitas algtõuget anda Leader-programmist saadud toetus.

Loe lisa...

 

Lihaveiste pidamiseks on vaja püsitara

Pajusi Mahetootmise OÜ tegeleb Pajusi vallas lihaveiste kasvatamisega. Karjas on paarsada herefordi ja aberdeen-anguse tõugu looma. 2012. aasta juulis laskis firma oma maheveiste koplile Leader-toetuse abil korraliku püsitara ümber ehitada.

Loe lisa...