Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Põltsamaa vald

Põltsmaa vald

Terviklik puhkeala füüsiliselt aktiivsele inimesele

Põltsamaa linna ja valla piiril asuvat Kuningamäed teavad paljud kardiraja järgi, ent tänu terviseradadele saab seal motospordi kõrval juba õige mitu aastat harrastada ka „kondiaurusporti”. Talvel on seal võimalik suusatada, lumevabal ajal aga kõndida, sörkida, mäkke joosta ning rattaga sõita. Tervisesportlastel on valida kolme erineva pikkusega (1,5 km, 2,6 km ja 5,7 km) raja vahel. Selle eest, et rajad läbitavad oleksid, hoolitseb pidevalt SA Põltsamaa sport. Suusarajad aetakse talvel sisse Põltsamaa Vallavara rajatraktoriga. Lühim, 1,5 km pikkune rada on suusahooajal õhtuti valgustatud.

Loe lisa...

 

Kliendid soovivad üha keerulisemat ja värvilisemat

OÜ Ebru Matkad pakub soojematel aastaaegadel kanuude laenutamise ja kanuumatkade korraldamise teenust, ent aastaringse teenistuse tagab firmale hoopis teistlaadi tegevus: reklaamtrükiste ja kleebisreklaamide valmistamine. Ses mõttes on firma nimi pisut eksitavgi: kanuumatkade korraldamine on Ebru Matkadele pigem kõrvalharu ning trükiste ja kleebiste valmistamine põhitegevus.

Loe lisa...

 

Kvaliteet paremaks ja tootmismaht suuremaks

Kamaris tegutsev OÜ Durego on spetsialiseerunud freesprussidest aiamajade tootmisele. 2009. aastal rajas firma endale Leader-toetuse abiga asfalteeritud peale- ja mahalaadimisplatsi. Rajatis oli toodangu kvaliteedi hoidmise seisukohalt hädavajalik: kallist materjalist puhaste majadetailide peale- ja mahalaadimine peab toimuma porivabal pinnal, vastasel korral võivad need määritud saada. Lisaks sellele peab laadimisplats sile olema, muidu võivad pikad, kuni kümnemeetrised majadetailide pakid, millel on keskel meetrilaiune toetuspind, ümber minna ning rikutud saada.

Loe lisa...

 

Adaveres peeti neljandat Põltsamaa valla külade päeva

Adaveres peeti 2012. aasta 2. juunil Põltsamaa valla külade päeva, mille osaks oli seekord ka valla laste laulu- ja tantsupidu. Valla külade päev toimus juba neljandat, laste laulu- ja tantsupidu teist korda. Kui varem on need üritused toimunud eri aastatel, siis nüüd otsustati need üheskoos pidada, sest kahe eraldi sündmuse tarvis oli keerulisem raha saada. Liitürituse korraldamist lihtsustas asjaolu, et nii algselt 2011. aastale kavandatud valla laste laulu- ja tantsupidu kui ka 2012. aasta valla külade päev olid mõlemad adaverelaste korraldada.

Loe lisa...

 

Põltsamaa vald sai aastaks oma ajalehe

Erinevalt paljudest teistest omavalitsustest pole Põltsamaa vallal oma ajalehte. Põltsamaa linna ja selle laiema ümbruse uudiseid vahendab küll ajaleht Vali Uudised, ent selle veergudel ei jää konkreetselt Põltsamaa valla elu-olu tutvustavatele materjalidele piisavalt ruumi. Ning tavaliselt pääseb väiksemates paikades toimuv leheveergudele üksnes siis, kui mingid probleemid on tekkinud.

Loe lisa...

 

Kamari noorkotkad ja kodutütred said korraliku varustuse

Noorkotkad ja kodutütred saavad isamaalise kasvatuse ning õpivad ka palju eluks vajalikku. Lisaks sellele on nende elu põnevam kui paljudel nende eakaaslastel. Kamari noored on põnevat elu elanud juba 1993. aastast alates: sealne noorkotkaste ja kodutütarde rühm oli esimene, mis Jõgevamaal pärast Eesti taasiseseisvumist tegutsema hakkas. Organisatsiooniliselt kuuluvad tüdrukud kodutütarde ja poisid noorkotkaste organisatsiooni, ent juhendajad on ühised ja ka üritused toimuvad üldjuhul poistel ja tüdrukutel koos.  Praegu juhendavad rühma Vaike Niklus ja Raimo Lust ning rühma nimekirjas on üle 30 lapse

Loe lisa...