Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Põltsamaa vald

Põltsmaa vald

Rahvakalendri tähtpäevad Põltsamaa valla külades

Põltsamaa Vallavalitsus andis Leader-toetuse abiga välja seinakalendri. Kui tavaliselt hõlmavad kalendrid üht aastat, siis Põltsamaa valla kalender sisaldab erandlikult pooleteise aasta (1. juuli 2010-31. detsember 2011) kalendaariumi ning lisaks sellele materjali, mis tutvustab valla külasid ja neis tähistatavaid rahvakalendri tähtpäevi.

Loe lisa...

 

Lustiveres peeti külade päeva

Lustivere külaseltsi korraldusel ja Leader-programmi toetusel toimus 5. juunil 2010 Lustiveres kolmas Põltsamaa valla külade päev, millel olid kohal kõigi nimetatud valla 30 küla esindused. Registreeritud osalejaid oli üritusel 520, ent teist niisama palju võis olla registreerimata osalejaid.

Loe lisa...

 

Kamarilastel on liikuv spaa

Kamari Haridusselts soetas endale Leader-toetuse abil kümblustünni ja väikese saunamaja, samuti sõiduauto järelhaagise, mille abil mõlemat ühest kohast teise vedada. Sel moel sai haridusselts enda käsutusse n-ö liikuva spaa, mida saavad kasutada nii oma küla inimesed kui ka teised huvilised.

Loe lisa...

 

Kamarilased omandasid kunsti- ja käsitööoskusi

Kamari Haridusselts korraldas 2010. aastal Leader-programmist saadud toetuse abil mitu käsitöö- ja kunstikursust. Sedasorti kursusi on Kamari Haridusselts korraldanud viiel järjestikusel aastal, nii et kõnelda võib juba traditsioonist. Varasematel aastatel on proovitud kätt siidimaali, klaasvitraaži, nahkehistöö, klaasisulatamise, savitöö jm alal. Et senini on kursused olnud rohkem naistekesksed, siis seekord otsustati pakkuda midagi ka meestele. Seepärast said kavva võetud sellised teemad, nagu puuskulptuuride valmistamine, vanamööbli restaureerimine ja puuintarsia.

Loe lisa...

 

Hooldekodu keldrisse rajati töötoad

Lustivere mõisas tegutseva hooldekodu keldrisse rajati möödunud aasta lõpus Leader-programmi toetusel kaks töötuba, millest ühes saab tegelda õmblemise ja kudumisega, teises puidu- ja metallitööga. Korda tehti keldris veel kolmaski ruum, kus on WC ja dušikabiin ning pesumasina ja triikimislaua kasutamise võimalus.

Loe lisa...

 

Uued uisud Adavere uisuväljaku kasutajaile

Põltsamaa valla spordiklubi Tervis sai tänu Leader-projektile soetada 80 paari uusi uiske, mida saab välja laenutada Adavere uisuväljaku kasutajatele.

Loe lisa...