Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Palamuse vald

Palamuse vald

Pakettaknad pole ainus võimalus

Kui vahepeal püüti meil kõiki elu- ja tööruume nn euroremondiga üsna ühesuguseiks renoveerida, siis nüüdseks on aru saadud, et vanade hoonete ennistamisel tuleb väärtuslik ja omapärane säilitada. Palamusel tegutseva MTÜ Rehe-Möldre Töökojad eestvedaja Külli Paavel tahtiski eeskätt ise vanade akende ja uste restaureerimise põhimõtetest ja töövõtetest aimu saada, sest selle töö meistrilt tellimine on kallis. Külli uskus, et on teisigi, kes sama teema vastu huvi tunnevad, ning nii saidki Palamusel ajaloolise õhustikuga Goldbergi villas MTÜ Rehe-Möldre Töökojad korraldusel teoks vanade akende ja uste restaureerimise õppepäevad, millel osales kümmekond inimest Palamuselt ja mitmest muust paigast. Palju rohkem poleks koolitusele võtta saanudki, sest juhendaja peab jõudma kõigi õpilasteni.

Loe lisa...

 

Palamusel on olnud kahel aastal TeMuKi suvi

Palamusel sai 2012. aasta suvel MTÜ Look eestvedamisel teoks omapärane kolmikprojekt “TeMuKi suvi Palamusel”. Projektiga tähistati Oskar Lutsu 125. sünniaastapäeva ja saja aasta möödumist tema jutustuse “Kevade” esmatrüki ilmumisest.

Loe lisa...

 

Noored panid end proovile muusikalilaval

Paljud muusika- ja teatrihuvilised noored unistavad salamisi muusikalilavale pääsemisest. Palamusel saavad sellised noored end ka tegelikult muusikalinäitlejana proovile panna: seal on juba neljal suvel tegutsenud noorte muusika- ja tantsulaager, mille käigus on lavale toodud muusikal.

Loe lisa...

 

Õmblusteenus tikkimismasina abil mitmekesisemaks

Füüsilisest isikust ettevõtja Andres Kruuskand on aastaid Palamuse vallas õmblusteenust pakkunud. 2013. aastal soetas ta õmblusteenuste mitmekesistamiseks Jaapani firmas Janome toodetud tikkimismasina.

Loe lisa...

 

Kaarepere lapsed said kaasaegse mänguväljaku

Palamuse valla lasteaia Nukitsamees Kaarepere rühma ja Kaarepere küla lapsed said 2013. aasta jõulude eel toreda kingituse: detsembri algul valmis lasteaia õuel rohkete atraktsioonidega mänguväljak. See rajati Kaarepere külaseltsi eestvõttel ja Leader-programmi toetusel.

Loe lisa...

 

Päästjate tööruumid said soojemaks

Palamuse vabatahtliku päästekomando käsutuses olev hoone (see kuulub Palamuse vallale) pole küll uus, ent on päris heas korras. Küttetorustik ja radiaatorid olid aga senini vahetamata. Nii olidki mitmel pool seinas roostetanud radiaatorid, mõne ruumi pidi aga radiaatori asemel soojaks kütma lihtsalt natuke jämedam toru.

Loe lisa...