Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Tabivere vald

Tabivere vald

Laagrilised avastasid endas kunstiande

Mõnikord avastab inimene endal ande, mida ta ei teadnudki olemas olevat. Just sedalaadi avastuse tegi nii mõnigi inimene, kes osales Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsi poolt 2013. aasta kahel viimasel juunipäeval toimunud maalilaagris.

Loe lisa...

 

Teatrimehe juubel sai väärikalt tähistatud

Omaaegse tuntud teatrimehe, Vanemuise teatrile aluse panijate hulka kuuluva August Wiera sünnist möödus 2013. aasta 28. märtsil 160 aastat. Päev varem, rahvusvahelisel teatripäeval tõi Maarja-Magdaleena külateater kohalikus rahvamajas Vanemuise näitleja Raivo Adlase käe all lavale Andrus Kiviräha näidendi „Adolf Rühka lühikene elu”, mille üheks tegelaseks on August Wiera. Tema sünnijuubeli tähistamine Maarja-Magdaleenas oli igati põhjendatud, sest osa oma lapse- ja noorpõlvest veetis teatrimees just seal: käis Maarja-Magdaleena kihelkonnakoolis ja juhatas väga noore mehena kohalikku meeskoori.

Loe lisa...

 

Koolihoone sai tagasi oma ajaloo

1967. aastal suleti Kaiaveres kohalik väike külakool, mis oli samas hoones tegutsenud 1933. aastast. Seejärel olid kooliruumid paar-kolmkümmend aastat kasutusel korteritena ning siis jäi maja tühjaks. Pisut enne seda, kui hoonet lõplik häving oleks tabanud, asus sinna elama noor ettevõtja Priit Raudsepp. Hoone hävimisohust päästmise ja oma perele elamiskõlblikuks muutmise kõrval jätkus tal jõudu ja tahtmist mõelda ka maja ajaloole ja tähtsusele kohaliku kogukonna silmis.

Loe lisa...

 

Tabivere kandi tänavapilti ilmusid tõukerattad

Tabivere kandi tänavapilti tekkisid hiljuti uudsed liiklusvahendid – kickbike’id ehk tõukerattad. MTÜ M.A.R.S.S. soetas soetas 2012. aasta kevadel Leader-programmist saadud toetuse abil kuus tõukeratast. Neid laenutatakse kõigile sõita soovijaile, ent nende olemasolu ajendab ka vahvaid ühisüritusi korraldama.

Loe lisa...

 

Tantsijad ei vaju enam tantsupõrandast läbi

Maarja-Magdaleena rahvas võib uhkeldada sellega, et neil on mõnus välilavaga puhkeala, kus vabaõhukontserte, -etendusi ja muid sündmusi korraldada. Puhkeala ei asu külakeskusest kaugel, samas on see tuule ja liiklusmüra eest kenasti metsatuka sisse varjunud.

Loe lisa...

 

Paaditootjate targad abilised

Maarja-Magdaleenas kunagise katlamaja hoones alustas 2007. aastal tegevust OÜ Lingalaid, mis valmistab mitmesuguseid klaasplastist tooteid: paate, kanuusid, septikuid, basseine, masinakorpusi, sõiduautode, busside, veoautode ja nende haagiste ning muu seesuguse keredetaile, disainvalgusteid, lasteatraktsioone jne. Firma kataloogist võib leida 280 eri toodet ning ainuüksi paate valmistatakse umbes 600 tükki aastas. Suurem osa neist müüakse maha Soomes Bauhausi keti poodides.

Loe lisa...