Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Tabivere vald

Tabivere vald

Kolme küla rahvas sai teadmisi tervislikust toitumisest ja kogukonnateenustest

Tabivere valla Juula külaselts käivitas 2014. aastal projekti “Aktiivne kolme küla kogukond”, millesse olid kaasatud ka naaberkülad Kõrenduse ja Raigastvere. Projekti raames märtsist oktoobrini toimunud kohtumistel uuriti eelkõige seda, kuidas tagada oma peredele tervislik toidulaud, ent käsitleti ka muid teemasid.

Loe lisa...

 

Vudila, parim paik aktiivseks perepuhkuseks

2010. aastal avati Tabivere vallas Kaiaveres kogu pere mängumaa Vudila, mille nimi on saadud sõnade “mudilane” ja “vutt” liitmisel: mängumaa praeguses asukohas tegutses nimelt kunagi vutifarm. Aastatega on OÜ Vudila rajatud mängumaast kasvanud üks lastega perede lemmikpaiku Eestis. Suviti külastab Vudilat kümneid tuhandeid peresid.

Loe lisa...

 

Tabivere spordihoonesse rajati majutustoad

Tabivere on suvisel ajal suurepärane paik treeninglaagrite korraldamiseks: seal on korras võimla ja staadion, Saadjärve näol mõnus paik ujumiseks ning kooli sööklas või vabaajakeskuse kohvikus ka toitlustamise võimalus. Laagriliste majutamiseks olid varem pakkuda aga vaid kooli klassiruumid. See polnud paraku hea lahendus, vaatamata sellele, et koolimaja ja spordihoone omavahel ühendatud on: klassipõrandal magamine polnud laagrilistele kuigi mugav ning koolilegi ei meeldinud eriti, et võõras rahvas nende poolel ringi liigub.

Loe lisa...

 

Saksa noored käisid Maarja-Magdaleenas keele- ja kultuurilaagris

Eesti noorte jaoks on olulisimaks võõrkeeleks kujunenud inglise keel: see saadakse tänu arvutile ja filmidele peaaegu iseenesest selgeks. Et motiveerida oma kooli õpilasi ka saksa keelt õppima ja kõnelema, korraldati Johannes Voldemar Veski nimelises Maarja põhikoolis saksa-eesti kultuurilaager. Seda aitas koolil korraldada samas vallas tegutsev Tabivere Lions-klubi.

Loe lisa...

 

Maarja põhikooli poisid õppisid suvel puutööd

Tänapäeva noored veedavad virtuaalmaailmas tunduvalt rohkem aega, kui see nende vanematele meeldib ja kui see nende tervisele kasuks tuleb. Sestap on oluline pakkuda neile kasvõi aeg-ajaltki välja tegevusi, mis neilt suuremat füüsilist aktiivsust nõuab ning mis neid elu praktilise poolega enam kurssi viib. Just sellisel eesmärgil korraldas OÜ Saltus, mille põhitegevuseks on ehitus, kümnele Maarja põhikooli kuuenda-seitsmenda klassi poisile 2011. aasta suvel Ida-Virumaal Toila vallas Alaoja puhkekeskuses käsitöölaagri. Laagri läbiviimiseks taotles Leader-programmist toetusraha poiste koduvallas, Tabivere vallas tegutsev MTÜ Meie Tigu.

Loe lisa...

 

OÜ Lingalaid parandas tootmistingimusi

Maarja-Magdaleenas tegutsev OÜ Lingalaid, mis toodab klaasplastikust veesõidukeid, kalabasseine, septikuid, kümblustünne, autode kere- ja furgoonidetaile ja paljut muud, laiendas 2013. aasta suvel ja sügisel oma tootmishoonet. Oluliselt paranes ka hoone sisekliima, sest välisseinad said korralikult soojustatud, aknad vahetatud ning välja ehitatud maakütte- ja ventilatsioonisüsteem.

Loe lisa...