Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Jõgeva vald

Jõgeva vald

Raamat, mis päästis pallaslase loomingu unustuse hõlmast

MTÜ Paduvere Talumuuseumi Selts üllitas 2014. aasta augustis raamatu “Unustatud pallaslane Osvald Lääne”, mis jutustab oma eluajal väärilise tunnustuseta jäänud väikelinna kunstniku eluloo ning annab rohkete illustratsioonidega läbilõike ka tema loomingust. Raamatu autoriks on kunstniku vennapoeg Tiit Lääne, keda laiem avalikkus tunneb eelkõige spordiajakirjaniku ja arvukate spordiraamatute autorina.

Loe lisa...

 

“Operaator Klõps” õpetas häid pilte tegema

Tänapäeval on fotoaparaat või vähemasti pildistav telefon vaat et igaühel ja fotost on Facebook’i kontekstis saanud omamoodi suhtlemisvahend. Kui paljudele piisab pildistamisel iseenese tarkusest, siis tulemuse suhtes nõudlikumad soovivad saada ka natuke lisateadmisi. Et Jõgeva vallas oli sedasorti fotohuvilisi noori päris palju, korraldaski Jõgeva valla avatud noortekeskuste ühendus 2014. aasta 3. ja 4. mail Kuremaa avatud noortekeskuses fotokoolituse “Operaator Klõps”, millele kutsuti ka teiste Jõgevamaa omavalitsuste noori.

Loe lisa...

 

Laiuse mäel saab nautida talvemõnusid ja kultuuri

Jõgevalt veidi Mustvee poole jääb Vooremaa maastikurajooni kõrgeim, Laiuse voor. MTÜ Laiusemäe Arenduskeskus on asunud selle suhteliselt järsku läänenõlva talverõõmude nautimiseks kasutusele võtma. Unikaalse vaatega paigal on potentsiaali ka suviste kultuurisündmuste toimumiskohana.

Loe lisa...

 

Ave Autokool rajas endale oma libedasõiduraja

Tänapäeval tuleb kõigil autojuhilubade taotlejatel läbida ka libedasõidukoolitus. Kui varem oli seda vaja teha alles lõppastmes, siis 2011. aastast kuulub see juba algastme koolituse kavva. Libedasõidu õppimiseks on vaja aasta ringi kasutatavat spetsiaalselt libedasõidurada. Jõgeval tegutsev OÜ Ave Autokool viis varem oma õpilased Pärnusse libedasõitu õppima, sest seal sai libedarada rentida odavama hinna eest kui lähemal asuvas Tartus. 2013. aastal rajas aga autokool Leader-programmi toetusel Torma valda Rääbisele oma libedasõiduraja.

Loe lisa...

 

Raaduveres valmivad nukumajad

Laiuse lähedal Raaduveres elavat Margus Jõesaart võiks nimetada ehitajaks, sest ta ehitab maju. Et tegemist on nukumajadega, on teda õigem siiski käsitöömeistriks nimetada.

Loe lisa...

 

Kurista rahvas sai juurde vaba aja veetmise võimalusi

Kuristal tegutsev MTÜ Airaan sai esimestel tegutsemisaastatel tuntuks eelkõige käsitööalaste ettevõtmistega: käivitati kohalike käsitööhuviliste regulaarsed kokkusaamised, korraldati sellealaseid koolitusi ja näitusi. Peatselt hakkasid aga MTÜ liikmed mõtlema külarahva heaolu peale laiemalt. Airaani eestvõttel ja Leader-programmi toetusel on Kuristale rajatud tervise- ja loodusrada, võrkpalliplats, lõkkeplats ja külakiik ning soetatud murutraktor küla- ja lõkkeplatsi hooldamiseks.

Loe lisa...