Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Maakondlikud projektid

Maakondlikud projektid

Koolitus tõi eri osapooled ühise laua taha

Jõgevamaa Nõustajate Ühendus on aastaid tegelnud Jõgevamaa laste ja noorte ning nendega seotud sihtgruppide nõustamise ja koolitamisele. 2012. aastal korraldas ühendus Leader-toetuse abil mahuka ja mitmekülgse koolituse haridus- ja sotsiaaltöötajatele, tugispetsialistidele ja lapsevanematele.

Loe lisa...

 

Noorkotkaste ja kodutütarde laagrielust valmis film

Noorkotkad ja kodutütred ei ole nelja seina vahel istujad, vaid nende elu juurde kuuluvad lahutamatult laagrid ja matkad. Jõgevamaa noorkotkad ja kodutütred kogunevad näiteks igal aastal suve- ja sügislaagrisse. 2011. aasta laagrite sündmused said Jõgevamaa Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Sõprade Seltsi algatusel ja Leader-programmi toetusel videosse võetud. Selleks viibis laagrites kohal harrastusfilmimees Gunnar Vasemägi, kes hiljem koos huvikaaslase Margus Essiga videolõikudest korraliku dokumentaalfilmi kokku monteeris ja sellest viiskümmend koopiat tegi.

Loe lisa...

 

Jõgevamaa turismiettevõtjad ja giidid said tõhusat koolitust

Jõgevamaa turimiettevõtlust aitasid hiljuti ergutada kaks Leader-programmi toetusel korraldatud koolitust: 2012. aasta novembris toimunud pakettimiskoolitus turismiettevõtjatele ja 2013. aasta jaanuarist aprillini toimunud Jõgevamaa giidide koolitus. Koolitused korraldas Sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK).

Loe lisa...

 

Orienteerumisega sinasõbraks

Orienteerumine on spordiala, mis mõjub hästi nii inimese füüsilisele kui ka vaimsele tervisele: seda ala harrastades lisandub värskes õhus jooksmisele päris intensiivne mõttetöö. Tuleb kaarti tunda ja leida viis, kuidas vahemaad kontrollpunktide vahel võimalikult kiiresti ja ökonoomselt läbida.

Loe lisa...

 

Seeniorid pidutsesid maa ja vee piiril

Kui tavaliselt kipuvad memme-taadi peod olema sellised sündmused, kus esinejad ise on ka publiku eest, siis 2012. aasta 4. augustil Peipsi-äärses Kasepää vallas Tihedal peetud Jõgevamaa memme-taadi suvepidu „Maa ja vesi” tõestas, et seeniortantsijate pidu annab ka nii korraldada, et rahvas seda vaatama tulla tahab. Pealkirja sai pidu toimumiskoha järgi: Tiheda peoplats asub just maa ja vee piiril.

Loe lisa...

 

Elektrooniline ajavõtusüsteem lihtsustab rahvaspordiürituste korraldamist

Jõgevamaa spordiliit Kalju soetas endale Leader-toetuse abil elektroonilise ajavõtusüsteemi SPORTident, mis on eelkõige mõeldud orienteerumisürituste tarvis, ent mida saab kasutada ka rahvajooksudel ja -matkadel, kus tulemusi ülitäpselt mõõta pole vaja.

Loe lisa...