Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Saare vald

Saare vald

Kääpal mängiti „Viru tangot“

Kalevipoja Suveteatris toodi Sihtasutuse Kalevipoja Koda ja MTÜ Parim Valik eestvedamisel 2011. aasta suvel välja soome autori Veera Marjamaa poolt spetsiaalselt Kääpa suvelava tarvis kirjutatud tükk “Viru tango”. Ka lavastama kutsuti soomlane Kankku Kinkkunen. Trupiski tegi kaasa üks soomlanna. Peale tema võis laval näha kutselisi eesti näitlejaid Anti Reinthalit ja Mart Toomet, mõningaid täiskasvanud harrastusnäitlejaid ning kümmekonda Tartust, Otepäält ja Põltsamaalt pärit noort, kes valiti truppi katsetega. Noori lavajõude loodeti värvata ka kohapealt, ent kahjuks see ei õnnestunud.

Loe lisa...

 

Voorele rajatakse Peipsi piirkonna huvi- ja vaba aja keskus

Saare Valla Noorteühing Netit ja Eesti Kaitseliit on asunud ühiselt korda tegema Voorel asuvat mõisaaegset aita, kus tulevikus leiavad kodu nii avatud noortekeskus kui ka Kaitseliidu Jõgeva maleva Torma malevkond. Noorteühing Netit on panustanud sellesse ettevõtmisse Leader-programmist saadud 489 813 krooni ning Eesti Kaitseliit oma vahenditest 210 000 krooni. Saare vallavalitsus finantseeris Peipsi piirkonna multifunktsionaalse keskuse eelprojekti summas 47 200 krooni.

Loe lisa...

 

Ratastooliga loodusesse

Puudega inimeste elu erineb teiste omast mitmeti, sealhulgas napimate võimaluste poolest vaba aega veeta. Mittetulundusühingul Parim Valik on plaanis rajada Kääpale puuetega inimestele mõeldud Kalevipoja matkarada, mis annab võimaluse vabas õhus sisukalt aega veeta ka ratastoolis viibijaile.

Loe lisa...

 

Kalevipoja Suveteater viis vaatajad ürgaega

Kääpa uue ilme saanud vabaõhulaval mängiti 2010. aasta juulis ja augustis Elar Kuusi jutustuse „Välek Vibulane” põhjal valminud lavastust „Välek”, mis kõneles tuletoomisest ja tulekandmisst nii füüsilises kui ka vaimses mõttes, samuti sõprusest ja armastusest, mis ei tunne takistusi ka siis, kui armastajad kuuluvad kahte vaenutsevasse kogukonda.

Loe lisa...

 

Seikluspark aitab treenida meeskonnatööd

Saare vallas Kääpal avati 2010. aasta mai keskel seikluspark, kus saab julgust ja osavust proovile panna, aga ka meeskonnatööd harjutada.

Loe lisa...

 
Veel artikleid...