Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Saare vald

Saare vald

Voore külalistemaja: targalt arenedes tuleb ka äriedu

Saare vallas avas 1999. aastal uksed Voore külalistemaja. 2009. aasta suvest on seda hallanud ja arendanud OÜ Valerii. Nii mõnegi arendusprojekti jaoks on firma saanud toetust Leader-programmist. 2011. aastal soetati sealt saadud raha toel uued köögiseadmed ja renoveeriti bassein, 2012. aastal osteti murutraktor ja lumefrees ning 2013. aastal ehitati peamaja esimesele korrusele välja soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem.

Loe lisa...

 

Line-tantsijatest rahvatantsijateks

Voore naisrahvatantsurühm Linely on suhteliselt noor kollektiiv. Esimestel tegutsemisaastatel viljeles see hoopis teistsugust tantsustiili – line-tantsu. Sellele viitab ka rühma nime algus. Nime lõpuosa on „laenatud” rühma juhendajalt: selleks on Ly Ant.

Loe lisa...

 

Kääpal saab seigelda Kalevipoja legendide maailmas

Kääpal avati 2013. aasta augustis Kalevipoja-teemaline kõrgseiklusrada “Lennuk”. Saare vallas kultuurielu edendava ja turismiteenuseid pakkuva sihtasutuse Kalevipoja Koda eestvõttel ja Leader-programmi toetusel valminud 17 elemendiga seiklusrada tekitab adrenaliini ning pakub võimalust end vaimselt ja füüsiliselt proovile panna.

Loe lisa...

 

Soomlaste kultusteos Eesti suvelaval

MTÜ Parim Valik tõi 2013. aastal Kalevipoja Suveteatris välja soomlanna Veera Marjamaa lavastuse „Lambasööjad”. Lavastust mängiti Kääpal Kalevipoja Suveteatrile juba harjumuspäraseks saanud mänguplatsil ning selles tegid kaasa Kääpalt pärit kutseline näitleja Anti Reinthal ja tema kursusekaaslane Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kõrgemast lavakunstikoolist, Tallinna Linnateatri näitleja Mart Toome.

Loe lisa...

 

Voore pritsimehed lükkavad lund oma sahaga

Voore Tuletõrje Selts soetas endale 2011. aasta sügisel Leader-toetuse abil lumesaha, mis aitab talvel lumest puhtad hoida nii komandohoone ümbruse kui ka muud Voore küla plastid.

Loe lisa...

 
Veel artikleid...