Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Pala vald

Pala vald

Muruniitmismure sai murtud

Pala valla mittetulunduühingutel oli pikka aega mure küla- ja spordiplatside ning muude haljasalade suvise hooldamisega. Nüüd on see mure murtud, sest MTÜ Pala Puhke- ja Turismikeskus soetas endale Leader-programmist saadud toetuse abil suure jõudlusega ja töökindla maastikuhooldusmasina ning osutab sellega muruniitmisteenust ka teistele valla MTÜdele.

Loe lisa...

 

Viiskümmend minutit metsadetagusel Palal

Pala on metsadetagune kant, kuhu inimene, kel sinna otseselt asja pole, harva satub. 2012. aastal sai firma Plus Video Pala valla tellimisel valmis 50-minutilise dokumentaalfilmi „Pala”, mis tutvustab selle kandi inimesi ja tegemisi võõrale ning pakub rohkesti äratundmisrõõmu kohalikele. Aastate möödudes muutub film huvitavaks ajaloodokumendiks, mis annab tunnistust sellest, kuidas elati Pala kandis 21. sajandi teise kümnendi alguses.

Loe lisa...

 

Uus katel hoiab tootmisruumid soojad

Palal liimpuitu, kümblustünne ja tünnisaunu tootev OÜ Haberek kolis 2012. jõulude paiku uude hoonesse. Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetuetuse (PRIA meede 3.1) toel rajatud hoones on ettevõttel ligemale tuhat ruutmeetrit nüüdisaegset tootmispinda. Tänu uuele majale paranesid inimeste töötingimused ning tekkis võimalus toodangu mahtu suurendada ja tegelda intensiivselt tootearendusega.

Loe lisa...

 

Kadrina mõisa keldris hakkab tegutsema „Lühikeste meeste kõrts”

Osaühing Pootsman PT on juba 1998. aastast tegelnud Kadrina mõisa ümberkujundamisega külalistemajaks. Ehkki mõisa külalistetubades oli ruumi juba 30 inimesele, polnud neile süüa ja meelelahutust pakkuda kusagil. Seepärast otsustaski osaühing mõisa keldrisse välja ehitada toitlustuskoha, kus saaks kultuurselt meelt lahutamas käia ka kohalik rahvas.

Loe lisa...