Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Pala vald

Pala vald

Treeninguvõimalus toodi koju kätte

Tervise hoidmiseks on vaja oma keha treenida nii linna- kui ka maainimesel, ent linnainimesel on juhendaja käe all trennitegemiseks oluliselt suuremad võimalused kui maainimesel. MTÜ Pala Valla Noored otsustas oma kandi inimestele selles osas appi tulla ning asus kohapel arendama tervist edendavaid huviringe.

Loe lisa...

 

Haagisplatvorm aitas likvideerida „pudelikaela”

OÜ Puukujurid on väike, aga toimekas ettevõte, mis kuulub kahele vennale, Taavi ja Tanel Pirgile. Pala vallas 2011. aastast tegutseva firma kõige minevamaks toodanguks on nõia eluaset meenutavad laste mängumajad ja piraadilaeva kujulised mänguväljakud, ent tehakse ka tavalisi kiikede ja liumägedega mänguväljakuid, aiamööblit ja puukujusid. Vendadel Pirkidel on välja kujunenud omapärane loojakäekiri. Oma firma toodete disainijateks ongi nad ise. Tihti võtavad nad selle juures arvesse ka klientide soovitusi.

Loe lisa...

 

Autoremonditöökojas saab oma tehnika korda ja uunikautod sõidukõlbulikuks

Pala vallas Lümatis tegutsev OÜ AT Maagrupp teeb Peipsi-äärses piirkonnas kaeve- ja mullatöid. Nende tarvis on firmal olemas kopplaadur, veoauto, sahkadega planeerimismasinad ja muu vajalik tehnika. 2011. aastal soetas ettevõte endale Leader-toetuse abiga ka autoremonditöökoja sisustamiseks vajalikud seadmed.

Loe lisa...

 

Liikuv kohtunikekontor aitab läbi viia tasemel spordiüritusi

MTÜsse Kaks Kaptenit koondunud Taavi Pirk ja Andrus Eiser on enam kui viisteist aastat talviti Peipsil jäärajavõistlusi korraldanud ja omandanud sel alal rikkalikud kogemused. Nende maine rallikorraldajatena on nii hea, et neile on usaldatud nii mõnegi Eesti meistrivõistluste etapi läbiviimine.

Loe lisa...

 

Kadrina mõisapargis saab kohtuda muinasjututegelastega

Pala vallas Kadrina mõisas tegutseb juba aastaid OÜle Pootsman PT kuuluv külalistemaja. Mõisa ümbritsevas pargis saab aga saeskulptuuride vahendusel tutvuda eesti tuntumate muinas- ja lastejuttude tegelastega. Kirjandusliku taustaga teemapark rajati MTÜ Vigursaagijate Selts eestvedamisel.

Loe lisa...

 

Lõõgastuskeskus annab mõisakompleksile lisaväärtuse

OÜ Pootsman PT on Peipsi järvest vaid mõne kilomeetri kaugusel asuvas Kadrina mõisas juba 1998. aastast majutusteenust pakkunud. Külalistemaja põhiklientideks on kujunenud harrastuskalastajad, kes Peipsil kala püüdmas käivad, ent seal peetakse ka juubeleid, pulmi, seminare, firma- ja seltskonnapidusid. Mõisa võlvkeldrisse ehitas Pootsman PT 2009./2010. aasta vahetuseks Leader-toetuse abil välja stiilse söögikoha, mis praegu tegutseb ettetellimisel. 2013. aasta märtsis avati sealsamas keldris ka lõõgastuskeskus, kus saab mitmesuguseid sauna- ja veemõnusid nautida.

Loe lisa...