Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Torma vald

Torma vald

Sadalas tehti muumiteatrit

Kui mujal Eestis möödus muumimaailma looja, soomerootsi kirjaniku ja kunstniku Tove Janssoni sajas sünniaastapäev suhteliselt vaikselt, siis Sadala näitemänguhuvilised tegelesid tema sajandijuubeli aastal, 2014. aastal tema pärandiga päris tõsiselt, tuues sel puhul välja suisa neli muumilugude ainelist lavastust. Neist üks valmis 15.-17. augustini Sadalas toimunud külateatrite päevade käigus.

Loe lisa...

 

Lintsaekaater pakub paindlikku teenust

Torma valla talunik Jüri Koger peab oma Annuse talus eelkõige piimakarja. Ent 2011. aastast alates saab talu pakkuda ka ümbruskonna ja kaugemalegi rahvale saekaatriteenust.

Loe lisa...

 

Sätsuverre on plaanis rajada kaugtöö- ja koolituskeskus

Maapiirkondades on suureks probleemiks kujunenud see, et inimestel ei ole tööd või siis tuleb tööl käia väga kaugel. Tänapäeval saab paljudes ametites aga hakkama ka nii, et inimene füüsiliselt kohal ei viibi, vaid teeb oma tööd kodus arvuti taga. Kui kodus puudub vaikne nurk töötegemiseks, kontoritehnika (arvuti, printer, paljundusmasin) või korralik internetiühendus, oleks vaja kodulähedast kaugtöökeskust, kus need olemas.

Loe lisa...

 

Väärikalt läbi aja

Torma rahvamaja avamisest möödus 2011. aastal terve sajand. Piirkonna jaoks olulise kultuurikolde juubelit tähistati viiest sündmusest koosneva sarjaga „Torma rahvamaja 100 – väärikalt läbi aja”.

Loe lisa...

 

Kantküla vanas meiereis pakutakse meeldivaid toiduelamusi

Tiheda liiklusega Jõgeva-Mustvee maantee äärde jäävas Kantkülas riivas kaua aega silma lagunev ja tulekahjus kannatada saanud meiereihoone. Nüüdseks on 1933. aastal rajatud maakivihoone endale uue omaniku leidnud: OÜ Linika ostis selle ära, laskis põhjalikult renoveerida ning avas seal 2013. aasta juulis Veski külalistemaja.

Loe lisa...

 

Vaiatus peeti paiga esmamainimise 610. aastapäeva puhul külapäeva

Vaiatus tähistati 2012. aasta 21. juulil küla esmamainimise 610. aastapäeva. Sel puhul peetud külapäeval esitleti kolme külale pühendatud trükist, nauditi kultuuriprogrammi ja külastati koduloohuvilise Veljo Kalmu sisustatud muuseumituba.

Loe lisa...