Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Uudised Ürituste kokkuvõtted

Jõgevamaa parimad kodanikeühendused on valitud

Reedel, 2.detsembril Sadala rahvamajas toimunud kodanikeühenduste ümarlaual kuulutati välja selle aasta Jõgevamaa parimad kodanikeühendused ja kodanikuühiskonna toetajad.

Kokku esitati tunnustamiseks  107 erinevat nominenti. Kandidaate esitasid nii mittetulundusühendused, eraiasikud kui ka kohalikud omavalitsused. Vaata kategooriaid ja esitatud nominente siit
Komisjon valis esitatud nominentide seast parimad 10 kategoorias:

Aasta parim kodanikeühendus - mittetulundusühing  Käsiteokoda

Aasta atraktiivseim kodanikeühenduste projekt või tegu - I Eesti Naiste Tantsupidu

Aasta Sädeinimene - Margus Ess

Aasta kodanikuühiskonna toetaja - Aktsiaselts FELIX

Aasta parim vabatahtlik - Olga Jürma

Parim noorsootööga tegelev ühendus - Noorteühendus JUVENTUS

Aasta parim koostööprojekt - Esimesed lapselaste ja vanaemade olümpiamängud Juula külas

Põltsamaa piirkonna parim kodanikeühendus - Põltsamaa Tehnikaspordiklubi

Jõgevamaa parim kodanikeühendus - Kultuuriselts Vanaveski

Peipsi piirkonna parim kodanikeühendus - Sadala Külade Selts

Parimate tunnustamiskonkurssi korraldasid lisaks Jõgevamaa Arendus-ja Ettevõtluskeskusele Jõgevamaa Kodukandi Ühendus ja Jõgevamaa Koostöökoda. Rahaliselt toetasid EAS, põllumajandusministeerium, Jõgeva Maavalitsus, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit.

Ümarlaual ja tunnustamisel osales nii ühenduste, ettevõtete kui ka kohalike omavalitsuste esindajaid, kokku 85 inimest. Parimate auhinnad valmistasid meie oma maakonna kunstnikud Reet Vaino ja Eliko Kajak Kunsti ja Kultuuriseltsist RAJA.

Pilte ümarlauast ja tunnustamisest saab vaadata lingilt http://public.fotki.com/m-a-r-s-s/marlaud/. Aitäh fotode eest Merike Rekorile MTÜst M.A.R.S.S.
Rohkem infot tunnustamise kohta arenduskeksuse kodulehelt http://www.jaek.ee/index.php?id=10891 .

Õnnitleme veelkord tunnustuse saanuid ja kõiki nominente ning kohtume taas 2012. aasta parimate kodanikeühenduste väljakuulutamisel.

 

Jõgevamaa Kodanikeühenduste konverents Vaiatus

2011.aasta on Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta. Kuidas on lood vabatahtlikkusega Jõgevamaal?
Kas näeme vabatahtlikku kui tasuta tööjõudu? Mida mõistame üldse vabatahtliku töö all? Kas kodanikeühendustes tegutsemine ja MTÜ liikmeks olemine ongi juba vabatahtlik töö? Kuidas viia vabatahtlik tegevus igasse Jõgevamaa paika, mil viisil vabatahtlikku tegevust kohalikul tasandil soodustada ja toetada? Millega peab arvestama ühendus, kes vabatahtliku enda tegemistesse kaasab?

Neile ja teistele küsimustele vaatasid Jõgevamaa Kodanikuühiskonna konverentsil, 11 novembril 2011 aastal oma ettekannetes laiema pilguga Tanel Talve MTÜst Voose Kõrts ja Külli Vollmer Eesti Külaliikumisest Kodukant. Maakondlikul tasandil avaldasid arvamust Heidi Paabort Noorteühendusest „Juventus“ ja Valdi Reinas MTÜst Sokuturi.

Päeva teises pooles said kõik osalejad maailmakohvikus vabatahtlikkuse teemal kaasa rääkida, omavahel kogemusi jagada ja suhteid luua. Üheskoos otsiti lahendusi järgmistele küsimustele:
· mida ootavad Jõgevamaa kodanikeühendused maakondlikult vabatahtlike keskuselt;
· kuidas motiveerida inimesi vabatahtlikule tööle;
· millised on vabatahtliku kaasamine plussid ja miinused;
· mida mõistame vabatahtliku töö all.

Konverentsi ettekanded leiate JAEKi kodulehelt.

 

Rahvusvahelised projektid Jõgevamaal- seminaar Mustvees

 

25 oktoobril kogunesid Jõgevamaa Koostöökoja liikmed Mustveesse, et uurida, millised võimalused on ellu viia rahvusvahelisi projekte. Kuigi kõikki võimalusi seminaril käsitleda ei jõutud, oli infot erinevate fondide ja rahvusvaheliste projektide iseärasuste kohta piisavalt. Jõgevamaa Koostöökoja rahvusvahelisi projektid Fenix ja Handicraft tutvustas projektijuht Kaire Sardis.

Põltsamaa valla koolide osalemiseste Comenius projektis rääkis Silja Peters Põltsamaa vallalavalitsusest

Elluviidud ja käimasolevaid rahvusvahelisi projektide telgitaguseid Palamuse ja Sadalas (Gruntdvig, Euroopa Noored)  avas projektijuht Valdi Reinas.

 

Peipsimaa turismiettevõtjate ümarlaud

19. oktoobril korraldas Jõgevamaa Koostöökoda Mustvee Kultuurikeskuses ümarlaua Peipriäärse turismi arendamise võimaluste ja vajaduste üle.

Teemad:

Loe lisa...

 

Fenix lõpetas pidulikult öölaulupeo ja tuleskulptuuridega

 

Vooremaa 25.08.2011

Möödunud nädalavahetusel kogunes Kirna õppekeskusesse veidi üle poolesaja Eesti, Rootsi ja Soome noore, kes pidasid seal rahvusvahelise Fenix projekti finaalüritust, mille kõrghetkeks oli laupäevaõhtu, kui ühiselt tähistati ka Eesti taasiseseisvumise aastapäeva. 

Loe lisa...

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused