Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Jõgevamaa Peipsi piirkond

Jõgevamaa - Peipsi piirkond

Read in english | Lesen auf Deutsch

Peipsi järv, mille kaldal piirkond asub, on suuruselt viies järv Euroopas. Jõgevamaa Koostöökoja tegevuspiirkonda jäävad Saare, Pala, Kasepää, Torma vallad ja Mustvee linn.

Peipsiäär võlub omanäolise arhitektuuri ning tavadega, mis on tingitud piirkonnas elavate Vene rahvusest vana- usuliste ning kohaliku kultuuri segunemisest. Üheks selliseks näiteks võib pidada ka Kasepääl asuvat seitsme kilomeetri pikkust küla, mis kulgeb mööda ranna- joont ning on iseloomulik pigem vene kultuuriruumile: vanausuliste pühakojad, möödasõitjate ootel värsked kurgid, tomatid, sibulad, küüslauk ja suitsutatud kala.

Peipsi kaldal asuvat Mustvee linna iseloomustab kõige paremini nende tunnuslause - Viis kirikut, kaks kultuuri, üks rahvas.

Metsade keskel olevas Pala vallas töödeldakse puitu, kasvatatakse köögivilja ja peetakse lugu rahvatraditsioonidest. Saare vald on rikas kõikvõimalike Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipoja tegudega seotud paikade poolest. Saare vallas, Kalevipoja muuseumis on avatud kümme teematuba, “Kratiküla” teemapargis toimetavad kratid.

Torma vald on tuntud oma tugeva põllumajanduse poolest.
Siin asuvad mitmed edukad põllumajandusühistud. Tormale on kuulsust toonud pillimehed, rahvatantsijad, Võtikvere raamatuküla. Paikkond on andnud eestlastele rahvuskangelasi, kes muutsid eestluse meie jaoks auasjaks.

Kesk-Peipsi sadama valmimine piirkonnas elavdab nii turismi, kalandust, kui ettevõtlust. Peipsi männimetsaga ääristatud liivased rannad sobivad nii aktiivseks puhkuseks kui ka rahu ja vaikuse nautijatele. Ruumi jätkub kõigile, sest rand on kümneid kilomeetreid pikk ja järve vastaskallast ei näe isegi binokli abil.

Talvel on võimalik ühineda sadade jääaugust kala püüdjatega. Peipsi rannajoont mööda kulgevast Via Hanseaticast on saanud Peterburi – Hamburgi vaheline liikluskoridor.

Peipsi piirkond
Mustvee linn
Kalandus
Kasepääl asuvat 7km kül...
Torma valla põllumajand...
Võtikvere raamatuküla
Talvel Peipsi järvel
Kratiküla Saarel

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused