Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Kasepää vald

Kasepää vald

Kasepää vald paikneb Jõgevamaa idaosas Peipsi rannikul. Pindalalt Jõgevamaa väikseimat, 40,86 km² suurust ja 1360 elanikuga (1. jaanuari 2009 seisuga) valda läbivad Jõhvi-Tartu ja Kallaste-Mustvee maantee. Vallas on kaheksa küla, neist kuus on piki Peipsi randa paiknevad tänavkülad. Rahvastikus on ülekaalus vanausulised venelased. Valla omavalitsuslik staatus taastati 30. aprillil 1992.
Tõsi, siis kandis omavalitsus Raja valla nime. Kasepää valla nime sai see 1998. aastal.

Valla omapäraks on see, et juba kolm sajandit on seal kõrvuti eksisteerinud eestlased ja vene vanausulised, ent see pole põhjustanud konflikte ei rahvuslikul ega ka kultuurilisel pinnal, sest au sees on hoitud mõlema kogukonna traditsioonid. Näiteks suvel peetakse nii jaani- kui ka ivanipäeva.

Vallas tegutsevad Tiheda Lasteaed-Algkool, Kasepää rahvamaja, Raja kultuurimaja ja kaks raamatukogu.
Et vallas on ka neid, kes ühel või teisel põhjusel kohalikult võimult abi, toetust ja nõustamist vajavad, on vallas sisse seatud sotsiaalmaja.

Rajal ja Kükital on vanausuliste palvela. Vallavalitsus peab väga oluliseks nende arhitektuuriväärtuslike hoonete ning neis sisalduvate kunstiväärtuste korrashoidmist ja järkjärgulist restaureerimist: muu hulgas on need ju ka sageli külastatavad turismiobjektid.
Kõige rohkem meelitab turiste muidugi sellesse piirkonda Peipsi järv, samuti võimalus osta värsket maitsvat suitsukala ja aiasaadusi.

Inimeste põhilisteks tegevusaladeks ongi kalapüük ja köögiviljakasvatus: Peipsi ääres kasvatatud sibulat, kurki ja muud värsket kraami on ostjad alati kõrgelt hinnanud.
Kõige rahvarohkem on Kasepääl Kalevipoja kala- ja veefestivali (esimest korda peeti seda 2005. aastal) ning Kalevipoja rulluisumaratoni (esimest peeti 2006. aastal) ajal.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.kasepaa.ee

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused