Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Mustvee linn

Mustvee linn

Mustvee linn asub Jõgevamaa kirdeosas Peipsi ääres Mustvee jõe suudmes. 5,46 km² pindalaga ja 1652 elanikuga (seisuga 1. jaanuar 2009) Mustvee rahvastikus on ülekaalus venelased, kes valdavalt on pärit vanausuliste kogukonnast. Linnaõigused sai Mustvee 1938. aastal, aastatel 1950-1959 oli Mustvee samanimelise rajooni keskus.

Aastatel 1965-1990 oli Mustvee suurimaks tööandjaks trikotaazhitootmiskoondise Marat pesuõmblustsehh. Turumajandusele üleminekul vähenes Mustvees ja selle ümbruses töökohtade arv järsult.
Väljaspool linna on mustveelased hõivatud peamiselt ehituses ja kalanduses.

Linnas tegutsevad eestikeelne Mustvee Gümnaasium ja venekeelne Mustvee Vene Gümnaasium, muusika- ja kunstikool, lasteaed, kultuurikeskus, raamatukogu ja spordihoone.
Taastus- ja hooldusravihaiglas käiakse tervist parandamas ka naabermaakondadest.
Kaks aastat tagasi valmis Mustvees kaasaegne piirivalvekordon.

Mustveed on nimetatud kirikute linnaks: seal tegutsevad apostliku õigeusu, püha kolmainsuse ainuusu, vanausuliste ja luterlik kogudus, samuti alles paar aastat tagasi valminud kaasaegne baptistikoguduse palvela, kus korraldatakse ka kontserte.

Turistidele pakub kirikute kõrval huvi vanausuliste muuseum. Iga-aastaste linna päevade ajal peetakse Mustvees rahvarohket laata.
Mustvee kultuurikeskuses tehakse tänuväärset tööd nii eesti kui ka vene kultuuri hoidmiseks ja edendamiseks. Seal toimuvad Peipsiääre festival, festival „Kaks kultuuri” ja Peipsiäärse luule päev on pälvinud tähelepanu Mustveest kaugemalgi.
Mustveest antakse start ka igaaastasele Kalevipoja uisumaratonile, mille rada kulgeb mööda Peipsi järve jääd. Maratonid on toimunud 2005. aastast alates.

Linn on pidevalt tegelnud Peipsi-äärse rannaala linnarahvale ja puhkajatele meeldivamaks muutmisega.
Kui Mustvees valmib kaasaegne sadam, on lootust, et turism ja muu ettevõtlus linnas suurema hoo sisse saab.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.mustveelv.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused