Bänner
Bänner
Bänner


Saare vald

Saare vald paikneb Jõgevamaa kaguosas. Valla pindala on 224,7 km2, elanikke on vallas 1374 (1. jaanuari 2009 seisuga). Valla territooriumil on 22 küla, neist suuremad on Voore ja Kääpa. Viimases asub ka vallakeskus. Valla omavalitsuslik staatus taastati 10. septembril 1992.

Saare valla pindalast on märkimisväärne osa – umbes 30 km2 veekogude all.
Valla lõunaosas on kalarikas Jõemõisa-Kaiu järvestik: Kaiu, Jõemõisa ja Papi järv on omavahel ühendatud kitsaste väinadega. Kaiu järve äärne Tammeluht on looduskaitse all.
Metsarüpes asuvat Saare järve on nimetatud Vooremaa kaunitariks. Kullavere jõele on rajatud Voore ökopaisjärv.
Kääpa jões on tähistatud koht, kus Kalevipoeg tema enda mõõga läbi hukkunud olevat.

Valla ainus lasteaed ja kool tegutsevad Voorel. Voore Põhikoolil on ka õpilaskodu.

Valla kultuurielu korraldamine ja turismi edendamine on antud lepinguga üle sihtasutusele Kalevipoja Koda, kes koordineerib Kääpal tegutsevate Saare rahvamaja ja raamatukogu ning Kalevipoja muuseumi tööd.
Voorel tegutsev Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskus, mille põhiülesandeks on mitme valla töötute koolitamine, korraldab samal ajal ka Voore raamatukogu ja seltsimaja tegevust.

Põllumajandusega tegelevad vallas väiketalunikud, kes peale traditsioonilise sea- ja veisekasvatuse viljelevad alternatiivsemaid harusid, nagu marja- ja köögiviljakasvatus. On ka puidutöötlemisele spetsialiseerunud väikefirmasid.
Häid puhkamisvõimalusi pakuvad Voore külalistemaja, Koseveski puhkemaja ja Kaiu puhkeküla.

Voore külalistemajas on mitmel aastal toimunud Voorelt pärit kirjanikule ja lavastajale Mati Undile pühendatud seminarid.
Populaarsed on Saare Valla Metsateatri ettevõtmised, millesse peale harrastajate on ikka kaasatud ka kutselisi näitlejaid.
Voore paisjärve äärde on valla eestvõttel rajamisel noorteküla.
Kalevipoja Koda arendab Kääpal Kalevipoja teemaparki ja valmistab ette Krati seikluspargi rajamist.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.saarevv.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused