Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Saare vald SA Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koda

SA Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koda

Sihtasutus Saare valla kultuuri- ja turismikeskus Kalevipoja Koda loodi 2004. aastal Saare Vallavolikogu otsusega. Sihtasutus haldab Kalevipoja muuseumi, Saare rahvamaja, Saare raamatukogu koos infotoaga ja Kalevipoja varakambrit ning annab püsivat tööd seitsmele inimesele ja hooajati kahele-kolmele abitöölisele.

Kalevipoja Koda korraldab valla kultuuriasutuste tööd, pakub ja arendab kultuuriteenuseid Saare piirkonnas, loob võimalusi vabahariduslikeks tegevusteks ja elukestvaks õppeks, hoolitseb ajaloo- ja kultuuripärandi ning paikkondlike traditsioonide säilimise eest. Algatab ja viib läbi paikkonna arengu seisukohalt olulisi uuringuid ja projekte.

Kalevipoja Koja üheks oluliseks tegevussuunaks on Kalevipoja-teemaliste turismiatraktsioonide väljaarendamine.
Üha täieneb Kalevipoega ja samanimelist eepost tutvustav ekspositsioon Kalevipoja muuseumis.
2006. aastal käivitati sihtasutuse eestvedamisel Kalevipoja teemapark: renoveeriti rehielamu, rajati parkla ning Kalevipoja-teemalised mitmeotstarbelised atraktsioonid (Kalevipoja laud, tool, vanker, lusikas jne).
Samal aastal saagisid Eesti puuskulptuurimeistrid Kalevipoja muuseumi ette eepose 17 tegelase kujud, mis nüüd moodustavad Muinasaia.
2009. aastal sai sihtasutus Leader-programmist toetust Krati seikluspargi esimese osa rajamiseks.
Ehitustööd algavad 2010. aasta veebruaris ning park avatakse sama aasta mais.

SA Kalevipoja Koda koordineerib turismi arendamist piirkonnas ning tegeleb Saare valla ja Jõgevamaa kui turismipiirkonna tutvustamisega.
Kalevipoja muuseumi ja teemapargi ning Krati seikluspargi arendamisega, samuti ümbritseva eheda looduskeskkonna veelgi oskuslikuma ärakasutamisega loodetakse tulevikus külastajaid juurde tuua tervele Jõgevamaale.

kontaktisik: Tamor Erikson
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.kalevipojakoda.ee

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused