Bänner
Bänner
Bänner


Torma vald

Torma vald paikneb Jõgevamaa kirdeosas. Valla pindala on 349,3 km². 2322 elanikuga (1. jaanuari 2009 seisuga) on Torma vald Jõgevamaa valdade hulgas rahvaarvu poolest kolmandal kohal. Torma vallas on kaks alevikku - Torma ja Sadala ning 23 küla, mille hulgast suuremad Vaiatu, Tõikvere, Kõnnu ja Tähkvere. Torma valla omavalitsuslik staatus ennistati 12. detsembril 1991.

Suurem osa valla alast paikneb vooremaastikul. Valla lääneosas on Vooremaa pikim, 12 km pikkune Koimula voor. Valla põhja- ja idaosa jäävad juba Alutaguse madalikule, kus on valdavalt sood ja metsad.

Vallas tegutseb kaks põhikooli (Torma ja Sadala), lasteaed (Torma) ja kolm rahvamaja (Torma, Vaiatu, Sadala), kolm raamatukogu (Torma, Sadala, Tõikvere). Torma Põhikooli juurdeehitisena valmis 2006. aastal kaasaegne spordihoone, milles tegutseb ka noortekeskus.

Võtikveres tegutseb omanäoline raamatuküla. Kultuurivalla ettevõtmised on suuresti mõjutatud Torma kandi rikkast kultuuriloost.
Asjaolu, et ühe Eesti esimestest pasunakooridest lõi Adam Jakobson just Tormasse, annab põhjust igal suvel pidada ToPoFi ehk Torma puhkpilliorkestrite festivali.
Et ka Carl Robert Jakobson oma noorusaastad just siin veetis, peetakse temanimelisi talupäevi ja kõnevõistlust.
Võtikveres peetakse iga aasta augustis raamatuküla pidu, kus raamatuhuvilised saavad kohtuda kirjanikega ja osta otse kirjastajatelt sõbralike hindadega raamatuid.
Maakonna rahvamuusikud kogunevad hilissügiseti Torma Kapellarile.
Torma Põhikooli juures tegutseb tugev draamaring OFF.

Torma valla suurimad tööandjad on põllumajandusettevõtted (Torma Põllumajandusosaühing, Sadala Agro, Vaiatu Agri, Rääbise Põllumajandusosaühing, Raja Potatio OÜ) ning puidu varumise ja töötlemise ettevõtted.
Võtikvere külla rajatud Torma Prügila on Torma valla omandisse kuuluv kompleks, mille põhiülesandeks on tavajäätmete lõppladestamine.
Kuigi omanikuks on ainult üks omavalitsus, teenindab prügila praktiliselt tervet Jõgevamaad, osaliselt Lääne- Virumaad, Ida-Virumaad ja Tartumaadki.

Torma vallas on väga agarad ja ettevõtlikud külaseltsid, kes teevad palju ära valla elu edendamiseks.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.torma.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused