Bänner
Bänner
Bänner


Vaiatu Küla Selts

Vaiatu Küla Selts moodustati 18. novembril 2000. a ja sellel on praegu 37 liiget. Et elu Vaiatu külas aktiviseeruks ja mitmekesisemaks muutuks, loob selts tingimused külatraditsioonide alahoidmiseks ja ühistegevuseks, täiendab ja arendab külamuuseumi, arendab sidemeid endiste mõisaomanike järeltulijatega, teeb koostööd teiste seltside ja organisatsioonidega, kaasab noori ühistegevusse ja loob neile tingimusi vaba aja veetmiseks, korraldab ühisüritusi ja edendab loodussäästlikku heakorda külas.

Seltsi senised suuremad ettevõtmised on olnud küla ajaloo uurimine ja jäädvustamine, küla 600. ja 605. aastapäeva tähistamine, heakorratööd, külavainu rajamine ning rahvamaja renoveerimine ja kaasajastamine. Rahvamaja juures tööd veel jätkuvad.

192 elanikuga on Vaiatu küla rahvaarvu poolest Torma valla suurim küla. Ehkki küla elanikkond üldiselt vananeb, on viimasel ajal külla elama asunud ka nooremat rahvast.
Edukalt arendavad oma tegevust talud, ainsaks tööandjaks külas on OÜ Vaiatu Agri.

Vallale kuuluv Vaiatu rahvamaja on antud tasuta avalikuks kasutuseks Vaiatu Küla Seltsile.

Oma tulevikuvisioonis näeb Vaiatu Küla Selts oma koduküla paigana, kus on väljaarendatud külakeskus, st renoveeritud rahvamaja koolituste-koosolekute korraldamise, perekondlike sündmuste tähistamise ning mitmekülgse harrastustegevuse võimalustega; kus korrastatud parki on vaba aja veetmiseks rajatud mänguväljakud, lõkke- ja grilliplats ning ujumiskoht; kus puhkajatele on loodud kämpingu- ja telkimiskohad ning kus silma rõõmustab puhastatud paisjärv.

kontaktisik: Tiina Leeben
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.vaiatu.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Oktoober 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused