Bänner
Bänner
Bänner


Tabivere vald

Tabivere vald paikneb Jõgevamaa lõunaosas. Valla pindala on 200,4 km2, elanikke oli 1. jaanuari 2009. a seisuga 2361. Vallas on üks alevik - Tabivere ja 24 küla, mille hulgast suuremad on Maarja-Magdaleena, Voldi ja Pataste. Valla omavalitsuslik staatus ennistati 12. detsembril 1991. a.

Suurem osa valla pinnast kuulub Vooremaa maastikukaitsealasse. Voorte vahel asub viis piklikku järve: Saadjärv, Soitsjärv ning Raigastvere, Kaiavere ja Elistvere järv.

Vallas on olemas kõik vajalikud sotsiaalse infrastruktuuri elemendid: kaks kooli, lasteaed, muusikakool, rahvamajad, hooldekodu, päästekomando jne.
Tabivere rahvamaja tegutseb vabaajakeskuses, kus on ka saunad ja bowlingurada.
Elistvere mõisapargis tegutseb 1997. aastast alates loomapark, kus saab näha põhiliselt Eesti metsades elavaid loomi ja linde võimalikult looduslähedastes tingimustes. Loomapark on vooremaastiku kõrval valla tugevaim turismimagnet.
Tabivere kunagise hobupostijaama hoones tegutseb Tabivere Vallamuuseum.
Kaks kirikut — Maarja-Magdaleena ja Äksi Andrease kirik – on mõlemad ehitatud 19. sajandi lõpus ja pseudogooti stiilis.

Paljud valla elanikud tegelevad põllumajandusega, ent põllumajandus- ja teehooldusmasinaid tootev OÜ Same ning puidu kuivatamise, ümbertöötamise ja turustamisega tegelev AS Baltic Connexions tõestavad, et ka maal on ruumi arenevale ettevõtlusele.
Vallas tegutseb OÜ Äksi Puhkemaja, mis pakub peale majutamise ja toitlustamise ka ehitusteenust.
Toitlustamise ja majutamisega tegeleb ka OÜ Elistvere Puhkeküla. Suur hulk Tabivere valla inimesi käib aga tööl hoopis Tartus.

Tabiveres toimuvad igal kevadel Jõgeva maakonna näitemängupidustused ja kahel korral on seal peetud üleriigilist külateatrite festivali.
Traditsiooniliseks on muutunud ka Äksi kihelkonnna- ja Maarja-Magdaleena kodukandipäevad, Koogi järvemuusikakontserdid, mitmekordse maailmameistri Elmar Kivistiku mälestusvõistlused laskmises jne.

Valla viimase aja suuremateks ettevõtmisteks on olnud kergliiklustee ja valgustuse rajamine Tabiverre ja Maarja-Magdaleenasse, Maarja Põhikooli juurde õpilaskodu rajamine, Tabivere lasteaia, sotsiaalkeskuse, vallamuuseumi ja Saadjärve-äärse Tabivere ranna laiendamine ning osalemine Tabivere tuuliku renoveerimises, Tabivere Gümnaasiumi staadioni rekonstrueerimises, Tabivere aleviku veevarustuse ja kanalisatsiooni rekonstrueerimises ning Laeva jõe tervendamise ja paisude rekonstrueerimise projektis.

e-post: info[at]tabivere.ee
koduleht: www.tabivere.ee

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused