Bänner
Bänner
Bänner


MTÜ Juula Küla Heaks

MTÜ Juula Küla Heaks on asutatud 3. jaanuaril 2004 eesmärgiga elavdada küla seltsi- ja kultuurielu, parandada külaelu mainet ja küla üldilmet, taotleda külateede paremat hooldamist ja korrashoidu, taotleda kvaliteetset elektrivoolu küla majapidamistele, muuta infotehnoloogia külas kättesaadavamaks ning vähendada külainimeste töötust. Lühidalt öeldes tahab selts, et külas oleks hea ja meeldiv elada ning et kõiki külalisi saaks häbenemata külla kutsuda.

MTÜsse kuuluvad 48 täiskasvanut ning kõik Juula küla lapsed ja noored. Juula küla elanikest on ühingu tegevusse kaasatud juba 80 protsenti ning viimastel aastatel on ühing laienenud eeskätt väikeste naaberkülade elanike arvel. Seega polegi MTÜ Juula Küla Heaks näol tegemist enam ühe küla seltsiga, vaid pigem vabaühendusega, mis koondab ümbruskonna positiivselt mõtlevaid entusiaste, kes on valmis andma oma panuse ääremaa elu elamisväärsemaks muutmisse.

Juula külas on palju noori peresid ning see on kokkuhoidev, sõbralik ja aina noorenev väike küla Jõgevamaa kaguservas Tabivere vallas voorte ja järvede vahel. Külal on oma lipp, logo ja külavaim, kes ilmutab end rahvarohkematel pidudel ning küla kodulehel.

MTÜ Juula Küla Heaks on rajanud külaplatsi ja külakoja, kus korraldatakse kontserte, õpitubasid, teabepäevi ja muid ühisüritusi ning tegeldakse kunsti ja käsitööga. Külakoda valmis aastatel 2009-2010 ning seal on kaminaruum, kööginurk ja laste mängunurk ning WC koos saunaga.

Juula küla teevad omanäoliseks logo ja lilleampliga puutüved, mis täidavad külasiltide aset, kunstipärased taluviidad, iseehitatud bussipaviljon koos haljastatud ümbrusega, jalgteede, rooside, lipuvarda ja laste mänguväljakuga külaplats ning palju tunnustatud iluaedu. Ka küla tervikuna on saanud peaministrilt kauni kodu tiitli. Külarahvas hoiab puhtana metsaääred ning on käivitanud külas pakendikogumissüsteemi. Külakoda ja külaplatsi renditakse aga välja kõigile, kes seal oma pere või sõpruskonnaga mõnd üritust korraldada soovib.

Juula küla traditsioonilisteks ettevõtmisteks on kujunenud uue aasta tuleku ja külaseltsi aastapäeva tähistamine jaanuari esimestel päevadel, külavanema pidulik vastuvõtt koos kätlemistseremooniaga vabariigi aastapäeval, vastlad, „Teeme ära Juula moodi“ (talgud  teeäärte koristuse, külaplatsilt lehtede riisumise, külamaja akende pesemise ning rebaste ristimisega), jaanituli, lõikustänupüha pidamine ning laste jõulusõit külast välja. Meeles peetakse ka juubilare ning teisi külainimesi nende suuremate tähtpäevade puhul.

Juula küla kodulehe leiab aadressilt www.juula.ee .


kontaktisik: Eneli Kaasik (külavanem)
e-post: eneli.pyhvel[at]kliinikum.ee
koduleht: www.juula.ee

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused