Bänner
Bänner
Bänner


Jõgeva vald

Jõgeva vald paikneb Jõgevamaa põhja- ja keskosas.
Jõgeva vald on eksisteerinud juba 1867. aastast. Selle piirid on küll aja jooksul muutunud (praegused piirid said paika 1979. aastal) ja vahepeal kandis vald külanõukogu nime, ent 1993. aastal taastati valla omavalitsuslik staatus.
Valla pindala on 458 km² ning seal paikneb 37 küla ja 4 alevikku.

Valla suuremateks keskusteks on Jõgeva, Siimusti, Laiuse ja Kuremaa alevik ning Vaimastvere küla.
Jõgeva vald on rõngasvald, mis ümbritseb Jõgeva linna. Vallavalitsus asubki Jõgeva linna territooriumil. Elanikke oli vallas 1. jaanuari 2009 seisuga 5117. Pindalalt ja elanike arvu poolest on Jõgeva vald üks Eesti suuremaid.
Valda läbivad Tartut ja Tallinna ühendav Piibe maantee ning Tallinna-Tartu raudtee.

Kultuuriliselt ja ajalooliselt on Jõgeva vald maakonna üks mitmepalgelisemaid piirkondi, pakkudes põnevat avastamisainet ja vaatamisväärsusi turistidele, puhkajatele, ajaloo ja looduse vastu huvi tundvatele inimestele.
Eelkõige on vallale iseloomulik kaunis Vooremaa maastik, mida läbib Pedja jõgi, aga samuti Endla looduskaitseala oma puutumatu loodusega.

Looduskaitseala kõrval on külastatavamateks paikadeks Jõgeva alevikus tegutsev Jõgeva Sordiaretuse Instituut, Kärde rahumajake, Paduvere talumuuseum, Läänemardi talu, kus nõukogude ajal oli varjul sinimustvalge alglipp, Siimusti keraamikatehas, Laiuse Püha Jüri kirik, Laiuse käsitöökoda Kuldne Õlg, Laiuse lossivaremed, Kassinurme mäed, kuhu on ajalooliste eeskujude järgi rajatud palklinnus ning kus toimub muistse maailma pidu nimega Mütofest, Kuremaa koos lossi, pargi, supelranna, võimla, ujula, tervise- ja suusaradade ning konverentsikeskuse ja külalistemajaga.
Kuremaal toimuvad suviti rahvusvahelised motomatkajate kokkutulekud Jõgevatreff.

Valla suuremad tööandjad on avalik sektor, Jõgeva Sordiaretuse Instituut ning põllumajandus- ja puidutöötlemisettevõtted.

Vallas on kolm lasteaeda, kaks lasteaed-algkooli, üks lasteaed-põhikool koos õpilaskoduga, üks põhikool ja viis raamatukogu.
Valla kõigis viies keskuses tegutsevad kaasaegsed avatud noortekeskused.

Vallas on arendatud infrastruktuuri: alevikesse on rajatud gaasitrassid ja kergliiklusteed, käivitumas on Põltsamaa-Pedja veemajandusprojekt, mis loodetavasti lahendab ära Jõgeva, Laiuse ja Siimusti aleviku vee- ja kanalisatsiooniprobleemid.

Vallas on ka palju kauneid korrastatud koduümbrusi. 2008. aastal tunnustas Vabariigi President Jõgeva valda kui Jõgevamaa kauneimat valda.
2009. aastal tunnistati Jõgeva vald Täiskasvanud Õppija Nädala raames Eesti kõige koolitussõbralikumaks omavalitsuseks.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.jogevavv.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused