Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Jõgeva vald MTÜ Jõgevamaa Metsaselts

MTÜ Jõgevamaa Metsaselts

MTÜ Jõgevamaa Metsaselts on asutatud 13. aprillil 1989. aastal ja see ühendab erinevaid metsaga tegelevaid ametkondi, metsahuvilisi talupidajaid ja üksikisikuid, kes soovivad osaleda seltsielus. Seltsil on 30 liiget, palgalisi töötaid seltsil ei ole.

Seltsi tegevuse eesmärkideks on metsanduse pikaajaliste traditsioonide ja metsameheameti väärtustamine, metsapoliitika kujundamises ja elluviimises osalemine, koostöö tegemine teiste organisatsioonidega ja noorte kaasamine metsaseltsi tegevusse.
Eesmärkide saavutamiseks korraldatakse loenguid, seminare, näitusi, kutsevõistlusi, antakse välja raamatuid ja muid trükiseid, korraldatakse seltsi liikmete vaba aja veetmist.

1989. aastal äratati Jõgevamaa Metsaseltsi eestvõtmisel ning kultuuri-, loodus- ja muinasajaloo huviliste kaasalöömisel uuele elule Kassinurme linnamäe ümbrus ja hiis. Linnamäe jalamile ehitati lava, eesõuele kiik, püstkojad, lõkkeplats. Hiljem on sinna rajatud ka linnuse fragment ja maatarga maja.
Kassinurme mägedesse on rajatud suusa-, matka-, tervise- ja muististe rajad. Mägesid hooldatakse pidevalt ning korrastatakse sealseid rajatisi.

Kassinurme mägedes korraldatakse folklooripidusid, õuesõpet, muinsuskaitse õppepäevi ja sportlikke üritusi. Seal on toimunud ka vigursaagimisüritusi, antud vabaõhuetendusi, sulatatud ühte laulu- ja tantsupeotuld, süüdatud võidutuld ning istutatud puid laulupeo auks.
Suviti peetakse seal muistse maailma pidu ehk Mütofesti.

Jõgevamaa Metsaselts annab igal aastal välja „Metsamehe Kalenderteatmikku“ ning seltsi eestvõttel on koostatud ja kirjastatud Jõgevamaa metsi ja metsatöötajaid käsitlevaid raamatuid.

Jõgevamaa Metsaselts on Eesti Kultuuriseltside Ühenduse asutajaliige.
Hea koostöö on seltsil kujunenud Jõgeva Vallavalitsusega. Seltsi projekte on toetanud Keskkonnainvesteeringute Keskus, Kohaliku Omaalgatuse Programm jt. Seltsi elus osalevad aktiivselt ka noorliikmed.

kontaktisikud: Kaupo Ilmet, Raivo Kittus
ekskursioonijuht: Andres Kittus
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused