Bänner
Bänner
Bänner


MTÜ Peipsi Infokeskus

MTÜ Peipsi Infokeskus loodi 5. detsembril 2000. aastal. 2009. aastal ühines Peipsi Infokeskusega Mustvee Ökoturismiühing ja 2010. aastal Eesti Vabatahtlike Keskus. Praegu koondab ühing üksikisikust liikmeid, kuid omab ka koostööpartnereid Peipsi-äärsete ja kaugemate valdade näol.

 

MTÜ peab oma missiooniks Peipsi-äärse piirkonna igakülgsele arendamisele kaasa aitamist ning kohaliku omaalgatuse ja kodanikuühiskonna aktiviseerimist. Muu hulgas aidatakse selleks kaasa Peipsi järve ja selle äärse elukeskkonna ja kultuuri ning turistidele pakutavate teenuste laiemale tutvustamisele.

Peipsi Infokeskus koordineerib nelja programmi.

  • Info- ja turismiprogrammi raames jagatakse infot Peipsi-äärsete majutus- ja toitlustusasutuste, vaatamisväärsuste ning ürituste kohta nii telefoni teel kui ka internetis oleva Peipsi infoserveri kaudu. Antakse välja ka trükiseid ja pakutakse giiditeenust.
  • Keskkonnaprogrammi raames levitatakse keskkonnasäästliku eluviisi põhimõtteid ning tegeldakse Peipsi-äärse piirkonna loodushoiu ja keskkonnaprojektide elluviimisega.
  • Sotsiaal- ja integratsiooniprogrammi raames korraldatakse noorsootööd ning laste- ja noortelaagreid, samuti viiakse ellu riskigruppide (rahvusvähemused, vähekindlustatud perede lapsed, töötud jt) abistamiseks mõeldud projekte.
  • Kodanikualgatusprogrammi raames levitatakse hea kodaniku põhimõtteid ja eetikakoodeksit, kaasatakse vabatahtlikke ja kohalikke elanikke projektide ja ürituste korraldamisse, korraldatakse kodanikuühiskonda toetavaid üritusi ja koolitusi piirkonna avaliku, äri- ja mittetulundussektori esindajatele ning käivitatakse ja arendatakse kogukonnateenuseid.

Peipsi Infokeskuse olulisemateks tegemisteks on senini olnud Peipsi infoserveri  (www.peipsi.ee) ning avaliku turismiinfo- ja internetipunkti käivitamine Mustvee linnas ja Kasepää vallas, püsinäituse „Peipsi järve elu tuba“ kureerimine alates 2011. a, Peipsi piirkonna meenete valmistamine, Peipsi järve ja vanausulisi tutvustava raamatu ning piirkonna turismiobjekte tutvustavate postkaardikogumike väljaandmine, heategevuslike Mustvee laatade  ning kunsti- ja käsitöökodade korraldamine, keskkonnateemaliste infopäevade ning joonistus- ja esseevõistluste läbiviimine koolides, rahvusvahelise Maapäeva ja linnakoristamise kampaaniate korraldamine, samuti Mustvee koolide, kirikute ja tervisekeskuse rahastamine läbi Virginia Ülikooli projektide.

Kontaktisikud: Janek Keskküla (juhataja) ja Aili Koppel (koordinaator)
Asukoht Kasepääl: Sõpruse 84, 49508 Kasepää küla, Kasepää vald, Jõgevamaa

Telefon: 602 0105, 508 6705
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Koduleht: www.peipsi.ee

 
Eelseisvad üritused
<<  Detsember 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused