Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Projektid Põltsamaa vald Motohuviliste elu tehti mugavamaks

Motohuviliste elu tehti mugavamaks

Põltsamaa Tehnikaspordiklubi on rajanud Põltsamaa valda Piiroja rallikrossiraja, mida on püütud arendada põhiliselt oma jõududega. 2010. aasta sügisel teoks tehtud Leader-projekt aitas rallikrossiraja kasutajate ja võistlusi jälgiva publiku askeetlikke olmetingimusi veidi mugavamaks muuta.

ATV hobiraja ja autorajaga külgnevasse paika, kuhu võistluste ajal suurem rahvahulk koguneb, püstitati Leader-toetuse abil freespalkidest hoone, kus asuvad korralikud tualettruumid. Soetati ja paigaldati ka veemahuti ja reovee puhastusseadmed, mis on vajalikud tualettide käigushoidmiseks. Selleks, et krossiraja külastajad end raja ääres mugavamalt tunneksid ja soovi korral piknikku pidada saaksid, püstitati kolm varjualust koos laudade ja istepinkidega.

Tualettide rajamiseks ja laudadega varjualuste püstitamiseks sai tehnikaspordiklubi Leader-programmist pisut enam kui 142 000 krooni. Kümneprotsendiline omaosalus lisati osalt rahalises, osalt klubiliikmete tööpanuse vormis. Kaevamistööd jätkus aga nii tualetihoone vundamendi rajamisel kui ka veemahuti, varjualuste ja laudade-pinkide paigaldamisel.

Kõnealune projekt võeti ette selleks, et rallikrossirada publikule senisest veelgi atraktiivsemaks muutuks ning et naised-lapsed meelsamini pereisadega ralliraja äärde kaasa tuleksid. Edaspidi tahetaksegi tööd teha selle nimel, et kunagise prügimäe asemele rajatud rallikrossirajast kasvaks välja mitmekülgne puhkekeskus. Ühena järgmistest ettevõtmistest kavatsetakse näiteks ehitada krossiraja läheduses paiknev vana laut ümber puhke- ja olmehooneks.

Piiroja rallikrossirajal treenivad enamasti Põltsamaa Tehnikaspordiklubi liikmed ja nende järeltulijad. Tiimi Yellow Racing koosseisus sõitvad Sten Oja, Sten Karuks ja Arvo Oja on saavutanud häid tulemusi nii kodu- kui välismaal. ATV hobirajal käib adrenaliini kogumas lai ring harrastajaid. Tegevust jätkub Piirojal igal aastaajal. Talviti korraldatakse näiteks nn külapoiste krossisarja, kus osaleb huvilisi kogu Eestist. 2010. aasta augustis peeti Piirojal rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapp, millel oli 600 pealtvaatajat. Senini on võistluste kohta enamasti positiivset tagasisidet saadud. Loodetavasti on publik nüüd, mil olmetingimused paranenud, veegi enam rahul.