Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Puurmani vald Härjanurme Maarahva Selts

Härjanurme Maarahva Selts

Härjanurme Maarahva Seltsi eelkäija, Härjanurme Talunike Seltsi „Üksmeel” asutasid piirkonna talunikud 3. novembril 1991 ja see oli üks esimesi taluseltse Jõgevamaal.
Seltsi liikmed käisid koos koolitustel, tähistasid tähtpäevi, tegid koos talutöid, lõid Härjanurme Masinaühistu, käisid Soomes kogemusi ammutamas ja võõrustasid Eestisse külla tulnud Soome talunikke. Puurmani vallas tegutseva seltsiga liitusid ka mõned pered Jõgeva vallast, kuna sealse seltsi töö soikus.

2000. aastal otsustati ühiselt ka midagi silmaga nähtavat kodupaiga heaks ära teha.
Et projektidest raha saada, tehti muudatusi põhikirjas ning 8. märtsist 2000 tegutseb selts Härjanurme Maarahva Seltsi nime all.
Selts ühendab 25 liiget mitmest üksteisest üsna kaugel asetsevast Puurmani valla külast — Jõune, Pööra ja Härjanurme külast — ning Jõgeva vallastki.
Seltsi põhieesmärgiks on maaelu arendamine, vaba aja sisustamine ning koostöö teiste maaelu arendavate seltsidega.

Oma kindlat külakeskust, mida arendada, seltsil pole, seetõttu on külaarenduslik tegevus suunatud Saduküla Põhikoolile ja selle juures asuvale Vabadussõja ausamba pargile, mis on kujunenud piirkonna rahva suviseks kooskäimiskohaks.

Härjanurme Maarahva Selts on MESA toetuse abil innustanud noori külaelu arendama ja aidanud neil luua oma MTÜ Elu Kui Filmis.
Koos on ette võetud valla poolt antud ruumide sisustamine, et seal tulevikus erinevaid üritusi korraldada.

kontaktisik: Karina Kaarepere
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Oktoober 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused