Bänner
Bänner
Bänner


Pajusi vald

Pajusi vald paikneb Jõgeva maakonna loodeosas ja selle territoorium hõlmab 232,4 km². 1. jaanuari 2009. a. seisuga oli Pajusi vallas 1449 elanikku. Pajusi vallas on 23 küla. Igal külal on oma ajalugu. Suurte ja jõukate küladena on erinevatel aegadel silma paistnud Pajusi, Kalana, Luige, Lahavere, Tapiku, Aidu.

Ühe suure keskuse asemel on endiste majandikeskuste baasil praeguseks välja kujunenud kaks väiksemat. Pisisaare-Pajusi piirkonnal on oma asendi tõttu tihe kontakt Põltsamaaga, Aidu-Vägari piirkond orienteerub enam Jõgevale.
Kasvavaks ja arenevaks külaks on Kalana, millele on positiivset mõju avaldanud valla administratiivkeskuse taastamine ja kahe suure tööandja tootmisbaaside arendamine kohapeal.
Pajusi valla peamisteks loodusrikkusteks on viljakas põllumajanduslik maa ja mets, maavaradest on olulisemad turba- ja paekivivarud.

Läänest ja põhjast piirneb vald Põltsamaa jõega, idast Kaave jõega.
Veekogudest asub valla territooriumil Kõpu veehoidla, mis on täna populaarne suplus- ja suvituskohana.

Vallas on üks rahvamaja - Pajusi rahvamaja. 3 raamatukogu - Aidu, Pajusi ja Tapiku raamatukogu.
Vallas tegutseb kaks lasteaed-algkooli - Aidus ja Pisisaares.

Põllumajandusliku tootmisega tegelevatest ettevõtetest tegutsevad AS Pajusi ABF, OÜ Kütimäe PT, AS Merix Kinnisvara, OÜ Uuevälja Köögivili, tööstusvaldkonna ettevõtetest OÜ Eltor (elektritööd, kauba- ja reisijate vedu ning veevarustus- ja kanalisatsioonitööd), AS Kaltsiit (paekivikillustiku tootmine ja jaekaubandus), OÜ Luige Kivi (paekivikillustiku tootmine), OÜ Lucisi (lihasaaduste tootmine), OÜ Maitsev (toiduainete tootmine).

Pajusi valla tänased tegemised on suuresti seotud aegadetaguste ettevõtmistega. Vallavalitsus töötab hoones, mille külamehed sada aastat tagasi just samaks otstarbeks ehitasid.
Pisisaare Algkool töötab koolimajas, kus palju-palju aastaid on kooliharidust antud.
Pajusi mõisa peahoone ajalooline hõng aitab palju kaasa kultuuriürituste näo kujundamisele.

Keskkonna alal on Pajusi vald viimasel ajal teinud investeeringuid selleks, et rajada või renoveerida puurkaev-pumplad Pisisaares, Vägaris, Arisveres, Loopres ja Pajusis ning reoveepumpla Pisisaares, samuti selleks, et puurida paljudesse majapidamistesse uued kaevud.

Kultuuri valdkonnas on investeeritud Pajusi rahvamaja rekonstrueerimisse, haridusvaldkonnas Pisisaare Algkooli ja Aidu Lasteaed-Algkooli ruumide renoveerimisse.

Lähiaja tegutsemissuunadadeks on koostöövõimaluste otsimine teiste omavalitsustega, mitmesuguste ühisprojektide läbiviimine, liitudesse koondumine pikemaajaliste eesmärkide teostamiseks, sõpruspiirkondade leidmine vastastikku kasulike ettevõtmiste edendamiseks.
Pajusi valla arengukavas 2004-2016 esitatud visioon näeb Pajusi valda aastal 2016 tasakaalustatud majanduse ja kaasaegse infrastruktuuriga turvalise, puhta, looduskauni ja meeldiva elamispaigana.

e-post: info[at]pajusi.ee
koduleht: www.pajusi.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused